فعالیتهای موسسه بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان شامل موارد متعددی از تسهیل‌گری در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی برای نخبگان ایرانی غیرمقیم می گردد.

در ادامه به شکل مختصر، به تعدادی از آن‌ها اشاره می گردد:

فراخوان‌ها

فراخوان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی

 

همکاری در دریافت طرح‌های نوآورانه و فناورانه ایرانیان غیرمقیم

مؤسسه توسعه دانش فردای ایرانیان این افتخار را دارد که در سال 94، طرح‌های نوآورانه و فناورانه بیش از 300 نفر از ایرانیان غیرمقیم را دریافت کرده و پس از چند مرحله بررسی توسط داوران خبره در حوزه‌های مختلف علمی، تعداد 50 طرح از آن‌ها را برای جذب حمایت‌های داخلی انتخاب کند. شایان ذکر است در این میان تعداد 12 طرح در حال حاضر در مراحل مختلف اجرا در ایران به سر می‌برند.

در سال 95 نیز، این حرکت ملی بدین صورت انجام پذیرفت که از متخصصین علاقه‌مند ایرانی غیرمقیم در حوزه فناوری‌های همگرا (Converging Technologies) یعنی نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی، فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، علوم شناختی (NBIC) جهت شرکت در فراخوان‌های این معاونت دعوت گردید و طی آن بیش از 100 نفر با ارائه 44 طرح و 58 پیشنهاد همکاری اعلام آمادگی کردند. پس از بررسی‌های مختلف فعلاً 35 تن از این عزیزان به ارائه حضوری طرح‌های خود دعوت گردیده‌اند.

در سال جاری نیز نشست صمیمی فرهیختگان ایرانی مقیم آمریکای شمالی با معاون محترم علمی و فناوری رئیس‌جمهور، جناب آقای دکتر سورنا ستاری همزمان با سفر رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی در شهر نیویورک در اوائل مهرماه 1396 (اواخر سپتامبر 2017) برگزار خواهد شد.

جهت مشاهده فراخوان اینجا کلیک کنید.

 

همکاری در برگزاری دوره های آموزشی در قالب طرح “یک سفر، یک سمینار”

طرح “یک سفر، یک سمینار” که هم اکنون بیش از یک دهه است که در حیطه‌های علوم پایه، فنی مهندسی و مدیریت و اقتصاد در حال اجرا است، از جمله طرح‌هایی است که این موسسه در انجام آنها همکاری می‌نماید. دانشگاهیان غیرمقیم علاقمند و داوطلب به برگزاری سخنرانی، کارگاه، نشست علمی و… از طریق این طرح می‌توانند به یکی از مراکز آموزشی و پژوهشی داخل کشور معرفی شده و نسبت به تسهیم داشته‌های علمی خود اقدام نمایند. برقراری ارتباط و انجام هماهنگی‌های لازم جهت انجام این پروژه توسط موسسه بین المللی توسعه فردای ایرانیان صورت می‌پذیرد. قابل ذکر است که تا کنون بیش از سیصد و پنجاه سخنرانی از این طریق برگزار شده است.

جهت ثبت‌نام در این طرح از اینجا می توانید اقدام نمایید.

20160523_150006

 

20160510_134029

 

تفاهم همکاری با دانشگاهها و پژوهشگاهها جهت تسهیل امور پژوهشی و آموزشی

موسسه بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان، در راستای رسالتهای خود، اقدام به همکاری رسمی با دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور و تسهیل امور مربوط به نخبگان غیرمقیم، و انتخاب گزینه های مناسب جهت برگزاری دوره های آموزشی، تدریس به عنوان استاد مدعو، دوره های پسا دکترا و… می نماید. همکاری این موسسه با این طرح از طریق تسهیل امور مربوط به متقاضیان حیطه مدیریت و اقتصاد و پایگاه مربوطه صورت می پذیرد. اطلاعات بیشتر درمورد این طرح در اینجا موجود می باشد.

 

همکاری در برگزاری کنفرانسهای علمی و پژوهشی

موسسه بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان، در زمینه برگزاری مناسب کنفرانسهای علمی و پژوهشی و معرفی اساتید و نخبگان باتجربه جهت غنای علمی این گونه رویدادها با دانشگاهها و سازمانهای گوناگون همکاری می نماید. معرفی استاد و تسهیل امور مربوط به حضور نخبگان در این رویدادها از جمله زمینه های همکاری موسسه می باشد. کنفرانس تحول و تغییر فرهنگ سازمانی از جمله کنفرانسهایی است که موسسه بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان در آنها نقش دارد.

20160513_124558

change-management-1