کمپین #دستان_من

کمپین #دستان_من

کمپین “دستان من”

ایران‌نالج، اولین کمپین خود را با عنوان «دستان من» روز پنجشنبه 9 خرداد ماه 1398 در بستر اینستاگرام شروع کرد.

هدف از شکل‌گیری این کمپین حمایت از ارزشی است که هنرمندان صنایع دستی کشور ایجاد می‌کنند و تشویق هنرمندان‌مان با معرفی آنها به مخاطبان.

بنا به آمار منتشر شده در imarc، اندازه‌ی بازار صنایع‌دستی در جهان در سال ۲۰۱۸، ۵۷۶.۱ میلیارد دلار آمریکا برآورد شده است. به گفته‌ی گمرک ایران، آمار صادرات صنایع‌‌دستی در هفت‌ماه گذشته ۷۶ درصد رشد به خود دیده است و سومین صادرکننده‌ی صنایع‌دستی در جهان، ایران است بنابراین ما میتوانیم با تاکید بر تقویت نقاط قوت در شرایط کنونی، برای کمک به ارتقا وضعیت اقتصادی میهمن‌مان قدمی در این راه برداریم.

اقدامات انجام شده برای شروع این کمپین به این صورت بود که در ابتدا پستی در اینستاگرام در تاریخ 26 خردادماه بارگذاری شد که متن این پست به صورت زیر بود.

“بنا به آمار منتشر شده در آی‌مارک، اندازه‌ی بازار صنایع‌دستی در جهان در سال گذشته‌ی میلادی، پانصد و هفتاد و شش میلیارد دلار آمریکا برآورد شده است.به گفته‌ی گمرک ایران، آمار صادرات صنایع‌‌دستی در هفت‌ ماه گذشته هفتاد و شش درصد رشد به خود دیده است و سومین صادرکننده‌ی صنایع‌دستی در جهان، ایران است.از سوی دیگر، با تاکید بر تقویت نقاط قوت‌مان، می‌توان در شرایط کنونی، به ارتقا وضعیت اقتصادی میهمن‌مان کمک نماییم.

از شما دعوت می‌کنیم با به اشتراک گذاشتن یک عکس از یک محصول تولید شده با دست (چه توسط خودتان و چه دیگران) و کپشن کردن متن زیر (فارسی و / یا انگلیسی) در این پویش ملی شرکت نمایید. لطفا، جهت رعای ت استاندارد این کمپین، دقیقا همین متن زیر را کپشن نمایید:

من، (@usernam)، به‌دنبال کمپین “#دستان_من” و با هدف حمایت از ارزشی که هنرمندان #صنایع‌دستی کشورم، #ایران، ایجاد می‌کنند، این عکس را با @iranknowledgeinstitute به اشتراک می‌گذارم.

I, @username, share this photo in #myhands campaign with @iranknowledgeinstitute to support the #handicraft industry of my country, #Iran

لطفاً دوستان دیگر را در کامنت‌های همین پست، منشن نمایید.

#handicraft #value #iranknowledge #صنایع_دستی #ارزش_آفرینی #هنر_های_دستی #روز_جهانی_صنایع_دستی #حمایت #ایران #دستان_من    #myhands #GDP

 

بعد از بارگذاری پست فعالیت اعضای تیم به این صورت بود که در ابتدا هرکدام از اعضا، این پست را در صفحات شخصی خود بارگذاری کردند تا حمایت خود از این کمپین را نشان دهند، و هر کدام برای هر شخص مرتبط پست این کمپین را ارسال کردند. هر روز پست شرکت‌کنندگان در پیج موسسه معرفی و حمایت می‌شوند.

در روز دوشنبه 13 خرداد ماه تعدادی ظروف سفالی به همراه رنگ و نامه‌ دعوت به کمپین برای تعدادی از اینفلونسر‌های اینستاگرام ارسال شد تا با رنگ کردن این ظروف و عکس گرفتن از آن در کمپین دستان من شرکت کرده و جذب مخاطب به این کمپین کنند.

تا به امروز آقای کیوان ارزاقی و پویا حکیمی‌فرد در این راه ما را همراهی نموده‌اند و عکسی از کوزه‌ی رنگ شده را در صفحه شخصی خود بارگذاری کردند.

هم‌اکنون منتظر حمایت و شرکت مخاطبین بیشتری در این کمپین می‌باشیم ولی در تاریخ 20 خرداد ماه جمع‌بندی نهایی این کمپین را به سرانجام می‌رسانیم.

در این کمپین تا به امروز تقریبا 40 نفر از این کمپین حمایت کردند (با بارگذاری استوری) که 20 نفر آن‌ها (با بارگذاری پست) در این کمپین شرکت هم کرده‌اند.