کارگاه آموزشی آقای دکتر محمد حسن نژاد در دانشگاه تهران
کارگاه آموزشی آقای دکتر محمد حسن نژاد در دانشگاه تهران

کارگاه آموزشی آقای دکتر محمد حسن نژاد در دانشگاه تهران

 • دسته بندی: سمینار و کارگاه
 • موضوع کارگاه: مدل‌سازی با عملکرد بالا برای برتری در کسب و کار
 • محل برگزاری: دانشگاه تهران، دانشکده مهندسی صنایع، سالن آمفی تاتر
 • زمان: شنبه 26 فروردین 1396، ساعت 10:00 الی 16:30
 • سخنران: آقای دکتر محمد حسن نژاد

  لطفا جهت ثبت‌نام به ایوند مراجعه کنید.

   
  MohammadHassannezhad-Poster

 

بیوگرافی سخنران:

 

محمد حسن نژاد متولد ۱۳۶۲ در بابل، پژوهشگر فرآیندهای طراحی مهندسی و سیستم های تصمیم گیری هوشمند و مدیر پروژه و استاد مشاور ساخت سازمان های پویا بر پایه تصمیم گیری هوشمند، با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج و شرکت مخابرات انگستان می باشد. همچنین ایشان آنالیزور و مدیر وبسایت نرم افزار مدسازی پیشرفته کمبریج و هماهنگ کننده کلوپ تحقیقاتی در مرکز طراحی مهندسی دانشگاه کمبریج می باشد.

به لحاظ آموزشی، ایشان مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران، فوق لیسانس مدیریت تولید از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتری مهندسی تولید و صنایع و فوق دکتری فرآیندهای طراحی مهندسی از دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا و فوق دکتری مدلسازی فرآیندهای طراحی و تجاری از دانشگاه کمبریج را در رزومه دارد.

به لحاظ تحقیقاتی، محمد حسن نژاد برنده جوایز متعددی از جمله: محقق افتخاری کالج سنت جانز دانشگاه کمبریج برای مشاوره پروژه های مدیریت عملیات در علوم مهندسی ۲۰۱۷، عضو افتخاری انستیتو مهندسی و فناوری انگلستان ۲۰۱۷، بورسیه جامعه اروپا در تحقیقات منطقه ای برای توسعه یک روش جدید در مدیریت پروژه های پیچیده مهندسی ۲۰۱۵، بورسیه پروژه اروپایی مهندسی هزینه در فرآیندهای توسعه محصول ۲۰۱۵، بورسیه انستیتو پیشرفته مطالعات مدیریت و دریافت گواهینامه دوره نوآوری بر پایه طراحی ۲۰۱۳ شده است.

آنچه که تحقیقات ایشان را از سایرین در این حوزه متمایز می کند، توجه خاص به حل مسایل دنیای واقعی، نگاه واقع گرایانه در حل مسایل پیچیده مهندسی و ترکیب دیدگاه های مدیریتی اقتصادی و مهندسی می باشد. این مساله می تواند برآمده از بیش از ۵ سال تجربه ایشان در سمت های مشاوره ای و مدیریتی در دپارتمان های تولید، طراحی، تحقیق و توسعه در ایران، ایتالیا و انگلستان و همچنین بیشتر از ۶ سال سابقه تدریس در دانشگاه های ایران، ایتالیا و کمبریج انگستان در حوزه های مختلف مدیریت پروژه مدرن باشد.

 

چکیده کارگاه:

 

دستیابی به تعالی کسب و کار در شرایط بازار امروز به چالشی روزافزون تبدیل شده است. آنچه این فرآیند را پیچیده تر می کند، عدم اطمینان در سطوح مختلف سازمان اعم از استراتژیک و عملیاتی می باشد که در اغلب موارد بواسطه ناکارآمدی اطلاعات و یا تغییر در شرایط بیرونی و درونی سازمان رخ می دهد. در نتیجه شاید مدلسازی با هدف توصیف و یا توجیه فرآیندهای کسب و کار دیگر مفید واقع نشود. در حقیقت، نیاز امروز مدیران و تصمیم گیران پشتیانی عملی در طول اجرای فرآیند از طریق پیش بینی رفتار آینده و چگونگی مواجهه با تغییرات می باشد.

هدف از این سری سخنرانی آشنایی شرکت کنندگان با دستاوردهای اخیر در حوزه مدل سازی و تجزیه و تحلیل فرآیندهای پیچیده کسب و کاری است که تحت نظارت مرکز طراحی مهندسی دانشگاه کمبریج در جریان می باشند. اینکه چگونه مسایل دنیای واقعی را میتوان بدون اختصار مدلسازی کرد، چگونه مدلسازی پیشرفته برای شرکت هایی که در بازار جهانی فعالیت می کنند مزیت رقابتی ایجاد می کند. نمایندگان سازمان ها می توانند به بینش عملی در چالاکی در پاسخ به تغییرات محیطی و عدم قطعیت دست یابند، ضمن اینکه محققین و دانشجویان می توانند به درک کلی از نسل بعدی مدلسازی فرآیند و مدلسازی تغییر برسند.

بدین ترتیب، در بخش اول سخنرانی، با تمرکز بر تصمیم گیری هوشمند برای سازمان های پویا، نمونه هایی از مدلسازی تغییر و کاربردهای آن در صنعت مخابرات ارایه خواهد شد. در این بخش، چالش اصلی پویایی های سازمانی خواهد بود. در بخش دوم، با تمرکز بر پویایی های فنی، در مورد چالش های موجود و چگونگی مدلسازی سیستم های پیچیده صحبت خواهیم داشت و کابردهای آن در صنایع مختلف از جمله خودروسازی را مرور خواهیم کرد. در بخش پایانی، نرم افزار مدلسازی پیشرفته دانشگاه کمبریج با بیش از ۵۵۰۰ کاربر در صنایع و دانشگاههای سراسر دنیا، به تشریح ابزارهای مختلف نرم افزار و توانایی آن خواهیم پرداخت.