وبینار «زنان کارآفرین   و تبعیض جنسیتی  در نحوه تامین مالی؛  شواهدی از ایالات متحده و آمریکای لاتین»

وبینار «زنان کارآفرین و تبعیض جنسیتی در نحوه تامین مالی؛ شواهدی از ایالات متحده و آمریکای لاتین»

محورهای وبینار:

·       تبعیض جنسیتی چگونه زنان کارآفرین را تحت تاثیر قرار میدهد؟

·       واکاوی حضور کمرنگ زنان در دانشکدهها و مشاغل مرتبط با علوم پایه، فنی و مهندسی: نقش کلیشههای اجتماعی

·       ارائه نتایج یک پژوهش جدید با استفاده از اطلاعات بیش از ۱۷۰۰ استارتاپ در ایالات متحده و آمریکای لاتین: چگونگی و شدتوضعف تبعیض علیه کارآفرینان زن؛ بررسی ارتباط احتمالی با شاخصههای فرهنگی

چکیده:

زنان کارآفرین و تبعیض جنسیتی در نحوه تامین مالی
 شواهدی از ایالات متحده و آمریکای لاتین

نابرابری جنسیتی کمابیش در همهجای دنیا و در اشکال مختلف به چشم میخورد: به طور میانگین، زنان دستمزد کمتری نسبت به مردان دریافت میکنند، پیشرفت شغلی دشوارتری دارند و به منابع کمتری برای توسعه شخصی دسترسی دارند. همزمان با تحولات تکنولوژیک و بروز فرصتهای متنوع کارآفرینانه در چند دههی اخیر، موضوع تبعیض جنسیتی در مورد زنان کارآفرین مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است.  سخنرانان این وبینار ابتدا تصویری از روند مواجهه پژوهشگران و سیاستگذاران جهانی با این پدیده ارائه میکنند و سپس پروژه تحقیقی را -که به همراه پروفسور جوآنا سیلیتوئه از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا- در دست انجام دارند به تفصیل شرح میدهند. نتایج اولیه این تحقیق نشان میدهد که سرمایهگذاران در مورد استارتاپهایی که حداقل یک زن در بین موسسان آن باشد تمایل کمتری به خرید سهام نشان میدهند و ترجیح میدهند سرمایه مالی را به شکل وام در اختیارشان قرار دهند و حتیالامکان در ریسک پروژه سهیم نشوند. به لطف دادههایی جزئی و دقیق از شتابدهندههایی در ایالات متحده (شامل ۹۶۹استارتاپ) و چهار کشور منتخب آمریکای لاتین (۷۵۳ استارتاپ)، شدت و ضعف پدیده «تبعیض سرمایهگذار بهخاطر زن بودن کارآفرین» در این مناطق بررسی و مشخص میشود که: شاخص فرهنگی «ابهام گریزی» این اثر را تشدید میکند، و در استارتاپهای دانشبنیان این مشکل برجستهتر است. در پایان وبینار، سیاستهای پیشنهادی برای مقابله با تبعیض جنسیتی مورد اشاره به بحث گذاشته میشود.

دوشنبه 23 تیر 1399، ساعت 18:30 تا 20:00

هزینه‌ی ثبت‌نام: 30 هزار تومان

کسانی که به‌ هر دلیل مشکلی برای پرداخت دارند می‌توانند به آیدی IranKnowledgeadmins@ در تلگرام پیام دهند تا از کد تخفیف صد درصدی (معافی از پرداخت هزینه) بهره‌مند شوند.

جهت ثبت‌نام فرم زیر را تکمیل فرمایید.

فرم ثبت نام در وبینار زنان کارآفرین و تبعیض جنسیتی در نحوه تأمین مالی

دوست و همراه عزیز موسسه ایران نالج با سلام و تشکر از شما برای ثبت نام در وبینار "زنان کارآفرین و تبعیض جنسیتی در نحوه تأمین مالی"، خواهشمندم اطلاعات زیر را به منظور ثبت نام در وبینار تکمیل نمایید. رمز ورود به وبینار از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال خواهد شد. عزیزانی که خارج از کشور اقامت دارند، از طریق آیدی زیر با ما تماس بگیرند تا در مورد کد تخفیف شرکت در وبینار آنها را راهنمایی کنیم. IranKnowledgeadmins@ با سپاس بخش بین‌الملل موسسه ایران نالج
  • لطفا نام و نام خانوادگی خود را به زبان فارسی وارد نمایید.
  • لطفاً در چند جمله‌ی کوتاه، انگیزه‌ی خود را از حضور در این وبینار بیان فرمایید.
  • لطفاً آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.
  • لطفاً شماره‌ی تلفن همراه خود را به همراه صفر و پیش شماره مانند نمونه زیر وارد نمایید. 00989123456789 قبض پرداخت حضور در وبینار به شما پیامک می‌شود.
  • قیمت: 30,000 تومان
  • در صورتی که کد تخفیف دارید در این قسمت وارد کنید