پل انتقال دانش

رسالت اصلی موسسه، پل ارتباطی بین متخصصان ایرانی خارج از کشور با جامعه علمی و متخصص داخل کشور می‌باشد و  بر همین اساس، پروژه‌ها و رویدادهای مختلفی با محوریت ارتباط با متخصصان ایرانی خارج از کشور تعریف شده است که به شرح زیر می‌باشد:

  • طرح «یک سفر، یک سمینار»

این طرح با همکاری شبکه غیرانتفاعی (Knowledge Diffusion Network (KNOWDIFF که هم اکنون بیش از یک دهه از اجرای آن می‌گذرد، از ایرانیان متخصص خارج از کشور که علاقه‌مند و داوطلب به برگزاری سخنرانی، کارگاه، نشست علمی، سخنرانی، برگزاری وبینار و … هستند، می‌خواهد تا به یکی از مراکز آموزشی و پژوهشی داخل کشور نسبت به انتشار داشته‌های علمی و عملی خود خدمت نمایند. برقراری ارتباط و انجام هماهنگی‌های لازم جهت انجام این پروژه توسط موسسه صورت می‌پذیرد.

  • همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری)
  • طرح سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور:

موسسه به عنوان طراح و نخستین پایگاه‌ همکار در طرح سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور فعالیت دارد. در این طرح موسسه با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در امر تسهیل امور مربوط به نخبگان ایرانی خارج از کشور جهت برگزاری سمینارها و کارگاه‌های تخصصی، تدریس به عنوان استاد مدعو، گذراندن دوره‌های تحقیقاتی مانند فرصت مطالعاتی یا پسادکتری، راه‌اندازی کسب و کارهای دانش‌بنیان و… همکاری می‌کند.

  • برگزاری رویدادهای بین‌المللی با حضور ایرانیان متخصص خارج از کشور:

با توجه به ظرفیت بالای متخصصان ایرانی در سراسر جهان، موسسه ایران‌نالج با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویدادهایی را با هدف آشنایی متخصصان ایرانی خارج از کشور با ظرفیت‌های همکاری موجود در کشور برنامه‌ریزی و اجرا نموده است. در این نشست‌ها که با حضور مسئولان معاونت علمی، شرکت‌های خصوصی فعال در داخل کشور و نمایندگانی از پارک‌‍های علم و فناوری برگزار می‌شود، حضار با پیشرفت‌های داخل کشور و زمینه‌های همکاری موجود آشنا می‌شوند.

  • همکاری با کنفرانس‌های بین‌المللی در زمینه معرفی متخصصان ایرانی خارج از کشور جهت حضور در کنفرانس:

در طول 5 سال گذشته موسسه با بیش از 54 کنفرانس بین‌المللی همکاری داشته است که حاصل این همکاری معرفی بیش از 240 سخنران (متخصص ایرانی خارج از کشور) جهت ارائه در این کنفرانس‌ها می‌باشد. لازم به ذکر است موسسه با حمایت مادی و معنوی از این سخنرانان نقش موثری در انتقال دانش و فناوری روز دنیا به کشور ایفا می‌نماید.

همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

ما اعتقاد داریم ساختن ایرانی پیشرفته مستلزم مشارکت تمام ایرانیان سراسر جهان در قبال کشور خود می‌باشد. لذا بر آن هستیم تا با برقراری ارتباط بین متخصصان ایرانی خارج از کشور، زمینه انتقال تجربه بین‌المللی این افراد به داخل کشور را فراهم آوریم. لذا در صورت علاقه‌مندی به همکاری و اشتراک تجربیاتتان به شبکه همکاری با «متخصصان ایرانی خارج از کشور» بپیوندید.