گزارش مجموعه نشست‌های دیدار با متخصصان و کارآفرینان ایرانی ساکن شمال اروپا

در راستای برگزاری رویدادهای بین‌المللی موسسه ایران‌نالج، مجموعه نشست‌هایی با حضور متخصصان ایرانی مقیم در منطقه اسکاندیناوی برگزار گردید. این نشست‌ها در شهرهای گوتنبرگ، اسلو، تروندهایم، استکهلم و هلسینکی و با حضور مجموعه‌ای متشکل از رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری، معاونت بین‌الملل پارک علم و فناوری پردیس و فعالان بخش خصوصی برگزار گردید.

جزییات برگزاری این نشست‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

۱- گوتنبرگ:

این نشست در تاریخ 19 ژانویه 2019 در محل دانشگاه چالمرز و با حضور بیش از 60 تن از متخصصان، اساتید و دانشجویان ایرانی مقیم گوتنبرگ برگزار گردید.

Scandinavia Meeting - Gothenburg - Chalmers University of Technology

2- اسلو:

نشست اسلو در تاریخ 21 ژانویه 2019 در سالن صلیب سرخ شهر اسلو و با حضور 30 تن از متخصصان ایرانی مقیم اسلو برگزار گردید.

Scandinavia Meeting - Norway - Oslo

3- تروندهایم:

نشست مذکور در تاریخ 22 ژانویه 2019 و با حضور 20 تن از این عزیزان در محل دانشگاه NTNU برگزار گردید.

Scandinavia Meeting - Norwegian University of Science and Technology

4- استکهلم:

نشست استکهلم در تاریخ 24 ژانویه 2019 و در سالن TCO-Huset شهر استکهلم و با حضور 30 تن از متخصصان و فعالان حوزه کارآفرینی شهر استکهلم برگزار گردید.

Scandinavia Meeting - Sweden - Stockholm

5- هلسینکی:

آخرین نشست از این مجموعه نشستها در شهر هلسینکی و در تاریخ 25 ژانویه و در دانشگاه التو و با حضور 40 نفر از متخصصان و دانشجویان ایرانی ساکن فنلاند برگزار گردید.

Scandinavia Meeting - Finland - Helsinki - Aalto University

محتوای نشست‌ها:

محتوای نشست‌ها به شرح زیر می‌باشد:

در ابتدای برنامه جناب مهندس خالدان مدیرعامل موسسه ایران‌نالج به معرفی این موسسه و فعالیت‌های این مجموعه درسال‌های گذشته پرداختند. جهت مشاهده ارائه ایشان لطفا اینجا را کلیک نمایید.

سپس کلیپ «سبک زندگی مابک» که به زندگی جمعی از متخصصان ایرانی بازگشته به کشور می‌پردازد، پخش گردید.

سپس جناب مهندس حسینی معاون مرکز تعاملات علم و فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری به معرفی طرح «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» و دستاوردهای اجرای این طرح پرداختند. جهت مشاهده ارائه ایشان اینجا را کلیک کنید.

سخنران بعدی این نشست جناب مهندس خالقیان مدیرکل امور بین‌الملل و ارتباطات پارک علم و فناوری پردیس بودند که به بیان ظرفیت‌های پارک‌های علم و فناوری در ایران و اکوسیستم کارآفرینی پرداختند. جهت مشاهده ارائه ایشان اینجا را کلیک نمایید.

بعد از ارائه ایشان کلیپ فعالیت‌های پارک علم و فناوری پردیس پخش گردید.

در قسمت بعدی نشست، جناب آقای دکتر بیرنگ قائم مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به معرفی ماموریت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان پرداختند. جهت مشاهده ارائه ایشان لطفا اینجا را کلیک نمایید.

در قسمت بعدی نشست، پنل پرسش و پاسخ با حضور جناب دکتر بیرنگ، مهندس خالقیان و مهندس حسینی برگزار گردید و شرکت کنندگان در نشست به بیان سوالات خود از اعضای پنل پرداختند.

Scandinavia Meeting - Sweden - Stockholm

در پایان نشست جهت تعامل بیشتر شرکت کنندگان شام را در کنار هم صرف کردند.

لطفا با پر کردن فرم نظرسنجی زیر ما را در برگزاری هر چه بهتر رویدادهای آینده یاری فرمایید.